Epilasyon Çeşitleri ve Farkları

Epilasyon Çeşitleri ve Farkları

Epilasyon Çeşitleri ve Farkları – İnsanlar, yüzyıllardan beri istenmeyen tüylerinden kurtulmanın çeşitli yollarını aramışlardır. Jilet ve ağda gibi pek çok geleneksel yöntem denendikten sonra gelişen ve değişen teknoloji ile birlikte epilasyon yöntemi ortaya çıkmış ve zamanla çeşitlendirilmiştir. Tüylerinden tamamen kurtulmak isteyen pek çok kişi, epilasyon çeşitleri ve farkları konusu hakkında araştırmalar yaparak hangi epilasyon yönteminin kendisi için uygun olduğunu anlamaya çalışmaktadır.

Epilasyon Çeşitleri ve Farkları Nelerdir?

YAG lazer; koyu cilt tonuna sahip ve ince tüylerde oldukça etkili olan bir lazer epilasyon yöntemidir. Cilde olduğunca az zarar verir ve neredeyse her cilt tipi için uygundur. Diğer yöntemlere göre daha az acı veren bir yöntem olmasından dolayı acı eşiği düşük kişiler için en ideal seçenektir.

Alexandrite lazer, açık ten renginde sahip, koyu ve kalın tüyler ile savaşmada oldukça başarılı bir yöntemdir. Oldukça hızlı çalışır ve fazla atış yeteneğine sahiptir. Vücudun neredeyse tüm alanlarında kullanımı uygundur.

Diode lazer, koyu renkli ve kalın tüylerde kalıcı sonuçlar elde edebilmektedir. Cilt tonuna bağlı olarak değişebilen oldukça hızlı ve etkili sonuçlar vermektedir.

Uygulanması gereken lazer epilasyon çeşidi, kişisel ihtiyaçlara, cilt tipine ve tüy rengine bağlı olarak değişebilir. Cilt tonunuz, tüy renginiz ve cilt hassasiyetiniz lazer seçimi kararını etkileyen faktörlerdir. En iyi sonucu elde etmek için, güvenilir bir merkezde, uygun ekipman ve tecrübeli bir profesyonel tarafından gerçekleştirilen lazer epilasyon seansları tercih edilmelidir. Zeynep Çelebioğlu güzellik merkezi olarak sizler için en uygun lazer yöntemini belirleyerek uzman kadromuz sayesinde istenmeyen tüylerinizden kurtulmanıza yardımcı oluyoruz.

Lazer ve Epilasyon Arasındaki Farklar Nelerdir?

İstenmeyen tüylerden kurtulmanın en popüler iki yöntemi lazer epilasyon ve geleneksel epilasyon yöntemleridir. İki kavram aynı işlemi ifade ediyor gibi görünse de aralarında farklar bulunmaktadır. pek çok kişi lazer ve epilasyon arasındaki farklar nelerdir? sorusunu sormaktadır.

Lazer epilasyon, tüy köklerini hedefleyen yoğun ışık enerjisi kullanır. Lazer ışığı, tüyleri kökten etkili bir şekilde tahrip eder ve kalıcı bir çözüm oluşturur.

Geleneksel epilasyon yöntemler arasında ağda, epilatörler, tüy dökücü kremler gibi seçenekler bulunur. Bu yöntemler genellikle tüyleri kökünden çıkararak cildi pürüzsüz hale getirirler ancak kıl köklerinde herhangi bir tahribata yol açmadığı için kıl kökleri yeniden oluşur ve uzarlar. Kalıcı bir çözüm değildir.

Lazer epilasyon, geleneksel yöntemlere göre daha acısızdır. Her bir seans yaklaşık 20- 30 dk sürmektedir. Epilasyon yöntemlerinde ise ağda ve epilatör cihazların kullanımı sırasında oldukça acı hissedilir. Acısız olan epilasyon yöntemlerinden olan tüy dökücü kremler ile içeriğindeki kimyasal maddelerden dolayı ciltte tahrişe ve istenmeyen sonuçlara sebep olabilmektedir.

Lazer epilasyon yöntemi, koyu renkli ve kalın tüylerde daha etkili sonuçlar verirken geleneksel epilasyon yöntemleri tüm cilt ve kıl tiplerinde etkilidir.

Lazer Epilasyon Kesin Çözüm Mü?

Lazer epilasyon yöntemi, istenmeyen tüylerinden kurtulmak isteyen pek çok kişinin tercih ettiği yaygın yöntemlerden biridir. Lazer epilasyonun geleneksel epilasyon yöntemlerine oranla fazla tercih edilme sebeplerinden biri de kalıcılığıdır. Peki lazer epilasyon kesin çözüm mü? Tercih edilmeli midir?

Lazer epilasyon, tüy köklerini tahrip ederek kalıcı çözüm sağlama potansiyeline sahip bir yöntemdir. Ancak kalıcı bir sonuç elde edebilmek için seanslara düzenli gelmek, cilt ve kıl tipine uygun lazer yönteminin seçilmesi, uygun cilt bakımının yapılması gerekmektedir.

Lazer epilasyonun kalıcılığı, cilt tonu ve tüy rengine bağlı olarak değişebilir. Lazer epilasyon yöntemi genellikle açık ten rengi ve koyu renk tüylerde çok daha hızlı etki göstermektedir.

Lazer epilasyon, uzman bir profesyonel tarafından gerçekleştirilmelidir. Uygulama sırasında doğru teknik ve ekipmanın kullanılması sonuçların kalitesini doğrudan etkileyecektir. Zeynep Çelebioğlu güzellik merkezinde sizler için hijyenik ortamlarda son model teknolojilere sahip cihazlar ile lazer epilasyon hizmeti vermekteyiz.

Epilasyon Çeşitleri ve Farkları
Epilasyon Çeşitleri ve Farkları

Alexandrite Lazer mi, Buz Lazer mi?

İstenmeyen tüyler ile başa çıkmak için sıklıkla tercih edilen yöntemlerden biri olan lazerin pek çok farklı çeşidi bulunmaktadır. Lazer yönteminden yararlanacak kişiler, kişisel tercihlerine ve cilt tiplerine en uygun lazeri seçerek istenmeyen tüylerinden kolaylıkla kurtulabilmektedirler. Farklı lazer çeşitleri arasında seçim yapmakta zorlanan pek çok kişi, alexandrite lazer mi buz lazer mi? Sorusunu sormaktadırlar.

Alexandrite Lazer, daha kısa dalga boyunda atış yeteneğine sahip olduğu için açık ten renginde ve açık renkli tüylerde çok daha etkili olmaktadır. Yüksek enerji ile çalışan bir lazer yöntemi olduğu için daha hızlı sonuçlar almak mümkündür

Buz Lazer ise orta dalga boyunda atış yeteneğine sahiptir. Genellikle koyu renkli tüylerde daha başarılıdır.

Alexandrite lazer seansları sırasında hafif şiddette bir acı hissedilebilirken buz lazer yöntemi acısız bir yöntemdir. Acı eşiğinize uygun olarak tercihte bulunmanız tedavinin daha kısa sürede tamamlanabilmesi açısından önemlidir.

Tercih edilen lazer epilasyon türü, bireyin cilt özelliklerine, beklentilerine ve bütçesine bağlı olarak değişiklik gösterebilmektedir.  En iyi sonuçları elde etmek için Zeynep Çelebioğlu güzellik merkezi web sitesini ziyaret ederek bizlere ulaşabilirsiniz.

Sosyal Medyada Paylaş!

Diğer yazılarımızı keşfet