İğneli Epilasyon Nedir?

İğneli Epilasyon Nedir?

İğneli Epilasyon Nedir? – Güzellik ve bakım alanında yaşanan teknolojik gelişmeler, istenmeyen tüylerden kurtulma yöntemlerinde de yeni çözümlerin ortaya çıkmasına yardımcı olmaktadır.  İğneli epilasyon nedir? sorusu istenmeyen tüylerden kurtulmak için çözüm arayan pek çok kişi tarafından sorulmaktadır. İğneli epilasyon, modern cihazlarla birlikte uygulanan tüylerden kurtulmak için tercih edilen kalıcı bir çözümdür.

İğneli epilasyonun diğer epilasyon yöntemlerinden farklı kalıcı bir sonuç sağlamasıdır. Tercih edilen pek çok epilasyon yöntemi kısa vadede etkili olsa da maalesef ki uzun vadede tüyleri tamamen bitirmek için yeterli olmayabilmektedir. İğneli epilasyon ince tüylerden kalın tüylere her türlü tüy tipine uygulanabilen bir işlemdir. Peki, İğneli Epilasyon Nedir?

Alanında uzman estetisyenler tarafından cilt ve kıl tipi belirlendikten sonra çeşitli aralıklar ile uygulanan seanslar ile istenmeyen tüylerden kurtulmak iğneli epilasyon yöntemi ile mümkün olmaktadır.

İğneli Epilasyon Kimlere Yapılmaz?

İğneli epilasyon, tüylerle başa çıkmada en etkili yöntemlerden biri olarak bilinmektedir. Ancak bazı dönemlerde ve bazı hastalık durumlarında iğneli epilasyon başta olmak üzere epilasyon yöntemlerinden kaçınmak gerekebilmektedir. İğneli epilasyon yöntemini yaptırmak isteyen pek çok kişi, iğneli epilasyon kimlere yapılmaz? Sorusunun cevabını merak etmektedir.

Hamilelik döneminde hormon seviyelerindeki değişiklikler, cildin daha hassas hale gelmesine neden olabilmektedir. Hassaslaşmaya meyilli ciltler için maalesef ki iğneli epilasyon yöntemi önerilmemektedir.  

Eğer ki aktif halde bir cilt iltihabınız, egzama veya dermatit gibi cilt rahatsızlıklarınız varsa iğneli epilasyon yaptırmanız önerilmemektedir. Cilt rahatsızlığı bulunan bireyler herhangi bir epilasyon yöntemi için uzman bir dermatologtan onay almalıdır.

Dolaşım problemine sahip bireyler iğneli epilasyon yöntemi öncesinde uzman bir kardiyalogtan onay almalıdırlar.

İğneli epilasyon işlemi sonrasında cilt hassaslaşarak iltihaba ve tahrişe yatkın hale gelebilmektedir. Şeker hastalığı, epilasyon sonrası cildin iyileşme süresini etkileyebilmektedir bu yüzden şeker hastalığından muzdarip kişilerin iğneli epilasyon işlemi yaptırması pek önerilmemektedir.

İğneli Epilasyon Nedir? Kaç Seansta Biter?

Yüzümüz, vücudumuzun en çok dikkat çeken bölgesi, güzelliğimizin yansımasıdır. Daha güzel bir yüze, daha pürüzsüz bir cilde sahip olmak isteyen pek çok kadın yüzündeki istenmeyen tüyler ile mücadele halindedir. Yüzdeki istenmeyen tüylerden kurtulmanın pek çok yolu vardır. İğneli epilasyon en çok tercih edilen yöntemdir. Pek çok kişi yüze iğneli epilasyon kaç seansta biter? Sorusunu sormaktadır.

İğneli epilasyon, tüy köklerini elektrik akımı kullanarak tahrip eden bir yöntemdir. İğneli epilasyon yöntemi istenmeyen tüyler ile başa çıkmada oldukça etkili bir yöntem olsa da ilk seanstan yüzde 100 başarı beklemek yanlış olacaktır. Epilasyon işlemleri cilt ve kıl tipinize uygun sayıda belirlenen seanslar ile yapılmaktadır.

Genellikle yüze yapılan iğneli epilasyon uygulamaları 6 ila 12 seans arasında değişiklik göstermektedir. İlk seanstan itibaren tüylerde gözle görülür şekilde azalmalar meydana gelir ancak tamamen kalıcı sonuç alabilmek için tüm seanslara düzenli katılım sağlamak gerekmektedir.

İğneli Epilasyon Hangi Bölgelere Uygulanmaz?

İğneli epilasyon yöntemi, her türlü tüy çeşidine uygulanabilen etkili bir yöntem olmasına rağmen vücudumuzdaki bazı bölgelere uygulanması istenmeyen sonuçlara yol açabilmektedir. Epilasyon ile tüylerinden kalıcı olarak kurtulmak isteyen pek çok kişi, iğneli epilasyon hangi bölgelere uygulanmaz? Sorusunu sormaktadır.

Göz çevresi, oldukça hassas bir bölgedir ve iğneli epilasyon uygulaması burada göz tahrişine, kızarıklıklara ve ciltte hassasiyete neden olabilmektedir. Göz ve çevresine iğneli epilasyondan ziyade daha hafif epilasyon yöntemleri uygulanır.

İğneli epilasyon, genital bölge için önerilmeyen bir uygulamadır. Cilt hassasiyeti, enfeksiyon riski ve  bölgenin anatomik yapısı göz önüne alındığında, genital bölgede daha güvenli epilasyon yöntemleri tercih edilmelidir.

 Ben veya leke gibi cilt anormalliklerinin üzerine iğneli epilasyon uygulanmamalıdır. Bu alanlara uygulanan iğneli epilasyon işlemleri maalesef ki istenmeyen sonuçlara sebep olabilmektedir.

Normalden çok daha ince ve duyarlı ciltlere sahip olan bölgeler, iğneli epilasyon için uygun değildir.

İğneli Epilasyon Nedir?
İğneli Epilasyon Nedir?

İğneli Epilasyon Kesin Çözüm Mü?

Özellikle kadınlar için istenmeyen tüyler yüzyıllar boyunca önemli bir konu olmuştur. İstenmeyen tüylerden kurtulmak için zaman içinde pek yöntem geliştirilmiştir. Teknolojinin gelişmesi ve cihazların kullanımlarının artması ile de epilasyon çeşitleri ortaya çıkmıştır. Tüylerinden kurtulmak ve pürüzsüz görünüme sahip olmak isteyen pek çok kişi iğneli epilasyon kesin çözüm mü? Sorusunu sormaktadır.

İğneli epilasyon yöntemi, kıl köklerine belli bir miktarda elektrik akımı uygulayarak kıl kökünün yok edilmesini sağlamaktadır.  İğneli epilasyonun etkili olabilmesi için bireyin cilt tipi, tüy rengi ve kalınlığı gibi faktörler önemlidir. Koyu renkli ve kalın tüyler, iğneli epilasyon yöntemine çok daha net yanıt verebilmektedir. Daha açık renkli tüyler veya gri tüyler üzerinde beklenen etkiyi elde etmek daha zor olabilmektedir.

İğneli epilasyon süreci, tüylerin büyüme evrelerine bağlı olarak uygulanan bir işlemdir. Hormonal değişiklikler de tüylerin uzama döngüsünü etkilemektedir. Hormonal dengesizlik yaşayan kişiler için maalesef ki iğneli epilasyon kesin sonuç verir diyemeyiz.

İğneli epilasyon, uygun kişisel koşullar ve doğru uygulama ile etkili sonuçlar verebilen bir yöntemdir. İğneli epilasyon kesin bir sonuçtur diyerek bir genelleme yapmak maalesef ki doğru olmayacaktır. Ancak herhangi bir hormonal bozukluğunuz yoksa, cilt ve kıl tipiniz epilasyon süreci için uygunsa, seanslarınıza düzenli katılım gösteriyorsanız iğneli epilasyon sizin için kesin bir çözümdür.

İğneli epilasyon dahil olmak üzere tüm epilasyon işlemlerinin alanında bilgili ve uzman kişiler tarafından yapılması gerekmektedir. Zeynep Çelebioğlu güzellik merkezi olarak alanında uzman estetisyenler ile sizlere hizmet vermekteyiz. Kişisel hijyene oldukça önem veren ekibimiz sizler için en doğru epilasyon yol haritasını belirlemektedir. Kaliteli ve uygun fiyatlı hizmet arayışındaysanız web sitemizi ziyaret ederek bizlere ulaşabilirsiniz.

Sosyal Medyada Paylaş!

Diğer yazılarımızı keşfet